Naujienos

Druskininkų miesto lopšelyje-darželyje „Bitutė“ fizinis ugdymas – viena iš mėgstamiausių mažųjų veiklų. Nuolat ir sistemingai vykdomi judėjimą skatinantys projektai bei renginiai, nes augančiam vaikui labai svarbi aktyvi fizinė veikla ir judėjimas.

Kartu su judesio korekcijos specialistu Žilvinu Matijošaičiu dalyvavome projekte „Aktyvūs, laimingi, sveiki“. Jo tikslas – supažindinti vaikus su įvairiomis sporto šakomis, uždaviniai – skatinti vaikus aktyviai sportuoti, skatinti draugystę ir tarpusavio supratimą. Šis projektas dalinai finansuojamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK).

Rugsėjo ir spalio mėnesiais darželio ugdytiniams buvo organizuojamos įvairios sportinės veiklos, o 4-5 m. amžiaus vaikai supažindinti su krepšinio, futbolo, rankinio ir tinklinio sporto šakomis. Fizinio aktyvumo veiklose buvo atliekama mankšta, estafetės, įvairios užduotys su krepšinio, futbolo, rankinio ir tinklinio kamuoliais, dalyviai sužinojo žaidimų taisykles, mokėsi klausyti komandų. Svarbu vaikus skatinti išbandyti kuo įvairesnes sporto šakas, kad ateityje būtų lengviau išsirinkti savo mėgstamiausią. Tikimės, kad dauguma vaikų, išėję į mokyklą noriai ir aktyviai lankys sporto būrelius ir galbūt ateityje taps profesionaliais sportininkais, garsinančiais ne tik Lietuvą, bet ir savo gimtąjį miestą. Esame dėkingi Druskininkų miesto sporto centro treneriams Danguolei Sukankaitei, Algimantui Baranauskui, Edgarui Suchanekui ir  Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytojui Vytautui Kapčiui už įdomias ir profesionalias pamokas.

Teigiamos emocijos fizinių veiklų metu padidina pasitikėjimą savimi, o sportiniai žaidimai stiprina tarpusavio supratimą, skatina draugystę ir bendravimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Justina Taraskevičienė