Naujienos

Visos nuotraukos


Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ“

Visą kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia švietimo ir ugdymo įstaigas, aktyvias nevyriausybines, valstybines ir verslo organizacijas savo veiklomis ir idėjomis prisidėti prie iniciatyvos „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“ , taip pat savo bendruomenėms organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas stabdyti patyčias ir kitokį žeminantį elgesį. Siekiant mažinti patyčių paplitimą, turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių šalyje būtų mažiau.
Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir lopšelio – darželio „ Bitutė“ bendruomenė.
Vaikai drauge su ikimokyklinio mokytojais aptarė „Kas yra draugystė?“, „Kodėl svarbu turėti draugą“, „Kaip išsaugoti draugystę“… Drauge pasigamino plakatus, kurie visą mėnesį puošė grupes, piešė draugą, gamino atvirukus. Vyresniųjų grupių vaikai dalyvavo draugiškoje SEU olimpiadoje „Dramblys“. Mažiausiuosius vaikučius aplankė Bitė, kuriai buvo labai, labai liūdna, nes neturėjo draugų, tuomet vyresnieji Bitutę pakvietė pažaisti įvairius judriuosius žaidimus, juk visuomet draugams smagu kartu linksmintis ir pašėlioti. Graži draugystė suteikia mums pilnavertiškumo jausmą, pasitikėjimą, artumą, supratimą, o turėti draugų– didelis džiaugsmas ir vertybė.
Svarbu nuo mažens vykdyti patyčių prevenciją, kad užaugintume asmenybes, kurie mokėtų bendrauti, bendradarbiauti, saugiai jaustis draugų būryje, darbe, visuomenėje.

Socialinė pedagogė Virginija Sorakaitė- Šeško