Naujienos

Šventės akimirkos

 

Žiema žiema, bėk iš kiemo…..

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu.  

Šių metų vasario 17 dieną lopšelio – darželio „Bitutė“ bendruomenė  puoselėdami bei perteikdami ugdytiniams liaudiškas tradicijas bei papročius linksmai atšventė Užgavėnių šventę, kurioje netrūko skardaus vaikų juoko, žaidimų, blynų, žiemos išvarymo šūksnių… Žinoma, reikšmingiausia akimirka šiame renginyje buvo Lašininio ir Kanapinio kova, po kurios  vyriausioji čigonaitė, meninio ugdymo pedagogė Rūta Marcinonienė pakvietė vaikus į Užgavėnių kaukių  fiestą salėje. Joje visi galėjo demonstruoti savo kaukes, siausti, dūkti, linksmintis. Už  gražius, triukšmingus pasirodymus, persirengėliai buvo pavaišinami blynais.

Linksmas šurmulys netilo dar ilgai-kol Morė iškeliavo su blogybėmis,

tamsa ir visais negerumais….

Šventė  dalyviams suteikė daug teigiamų emocijų, kuriuos ypač reikalingos šiuo šaltuoju metų laiku. Labai tikimės, kad šią snieguotą  ir šaltą žiemą mums pavyko išvaryti iš kiemo!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vlada Žėkienė