Naujienos

Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Tačiau kiekvienas laikas yra labai prasmingas ir reikalingas. Be šviesos žemėje būtų liūdna, niūru, bet tamsa leidžia mums pailsėti, pasidžiaugti nuostabiu šviesos grožiu.

Tamsiuoju laikotarpiu žmonės turėtų gyventi ramiau, daugiau laiko skirti savo vidiniam pasauliui. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti ir neleisti  jai užgesti.

Lapkričio paskutinę savaitę darželyje vyko „Gerumo žibintų“ dienos.

Pirmadienį rinkomės kupini gražiausių idėjų sukurti savo žibintą. O buvo jie labai  įvairūs ir įdomūs! Atsiskleidė kiekvieno išmonė ir kūrybiškumas. Grupėse įsižiebė gerumo ir atjautos švieselės.

Antradienį pasitelkę savo fantaziją ir  gebėjimus, kūrėme  nykštukų buveines, apšviestas pagamintais žibintais ir LED lemputėmis. Buvo sukurtas tikras „Nykštukų miestelis“.

Trečiadienį  visa darželio bendruomenė rinkosi į  „Gerumo žibintų“ šventę. Išpuoštas vidinis darželio kiemelis prisipildė mažųjų „nykštukų“  ir  tėvelių, nešinų šviečiančiais  žibintais. Šventę vedančiosios  sesutės nykštukės pasveikino susirinkusius ir pakvietė pasiklausyti dainelių. Deja vienai nykštukei buvo labai liūdna, nes ji pametė savo žibintą. Paprašius vaikų pašviesti kelią, visi leidosi ieškoti žibinto.  Koks buvo džiaugsmas  jį suradus! O šalimais dar Kalėdų senelio laiškas. Nykštukėm jį  perskaičius, kiekviena grupė buvo apdovanota  nauju konstruktoriumi. Už gerą buvo atlyginta geru!   Drauge padainavę dainą „Gražus ir geras šis vakaras“, pasišviesdami kelią savo žibintais,  keliavome namo, nešdamiesi širdelėse gerumo kibirkštėles.

Ketvirtadienį,  norėdami pradžiuginti senolius, suskubome jiems nupiešti kalėdinius atvirukus. Čia taip pat vyravo fantazija, kūrybiškumas ir noras atlikti kažką gero ir gražaus. Socialinė pedagogė ir „Širdelės „ grupės vaikučiai vėliau  juos perduos  slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus gyventojams.

Penktadienį  vaikai grupėse su mokytojomis gamino Adventinius vainikus. Juk už dienos , kitos prasideda rimties ir susikaupimo metas ADVENTAS!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Danguolė Mikalauskienė