Naujienos

Ar žinojote, kad kartą metuose, gruodžio mėnesį Mėnulis išsiruošia į kelionę žvaigdžių apšviestais takeliais? Patogiai įsitaisęs minkštame debesėlyje plaukia tyliai, kad napažadintų miegalių ir dairosi į žemę. Tuo metu mažomis pėdutėmis laksto spalvoti vaikučių sapnai. Staiga Mėnulis, pažvelgęs žemyn, sustoja: nušvitęs plačia šypsena negali atitraukti akių nuo jaukaus Nykštukų miestelio įsikūrusio l/d „Bitutė“ kieme. Mėnulis mato, kad raudonkepuriai nykštukai subruzdę. Kas atsitiko? Ogi, sapnuojančių vaikučių nosytes pradėjo kutenti gardus meduolių kvapas, todėl aišku – artėja Kalėdos! O kokios Kalėdos be kalėdinės eglės? Žvelgdamas žemyn Mėnulis gudriai merkia akį nykštukams. Juk nėra visame pasaulyje geresnių kalėdinės eglutės puošėjų už mažus vaikučius.

Gruodžio 5 d. l/d „Bitutė“ vyko renginys „Draugystė puošia kalėdinę eglutę“, kurį organizavo ir vedė pavaduotoja ugdymui Jūratė Vaičiulionienė, talkino – mokytoja Justina Taraskevičienė bei du nulėpausiai ir labai padūkę kiškiai – Morkytė ir Striksius. Druskininkų l/d „Bitutė“ ir „Žibutė“, Leipalingio IU sk. „Liepaitė“ ir  Viečiūnų IU sk. „Linelis“ mokytojai su vaikučiais, mokytojų padėjėjos ir tėveliai  gamino žaliaskarei  žaisliukus. Angelėliai, arkliukai, spalvoti burbulai, žvaigždutės, mažais piršteliais nupiešti, iškirpti, suklijuoti iš ekologiškų medžiagų žaisliukai suposi ant šakelių pritardami dainuojantiems vaikams. Ir staiga žaliaskarė sužibo! Visi pamatė, kokia graži tapo eglė!

Sugrįžę į grupes, vaikučiai vaišinosi kiškučių dovanotais riestainiais ir gardžia kakava. Naktį, kai pasisupę ant šakų užmiega žaisliukai ir pavargę vaikučiai, Mėnulis merkia akį raudonkepuriams nykštukams – tai draugystė papuošė kalėdinę eglutę. Dovanokime vieni kitiems draugiškas šypsenas, šilumą ir gerumą. Juk kuo geresni esame kitiems, tuo daugiau teigiamų jausmų gauname patys!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Gudaitienė