Naujienos

Druskininkų miesto lopšelis-darželis „Bitutė“ kartu su judesio korekcijos specialistu Žilvinu Matijošaičiu š.m. gegužės mėnesį teikė paraišką Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) programos „Olimpinė karta“ paskelbtam konkursui ir gavo finansavimą projekto „Judriosios Bitės žaidynės“ įgyvendinimui.

Projekto „Judriosios Bitės žaidynės“tikslas – ugdyti sveikatos, komunikavimo kompetencijas, tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį bei supažindinti ugdytinius su olimpinėmis žaidynėmis. Projekto uždaviniai: suteikti ugdytiniams elementarių olimpinių žinių, didinti vaikų motyvaciją užsiimant aktyvia fizine veikla, ugdyti poreikį kiekvienam ugdytiniui dalyvauti sportinėse veiklose, įtvirtinti socialinius įgūdžius, gerbti save ir kitus, džiaugtis bendra komandine veikla, skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. 

Projektą sudarė du etapai. I-ojo etapo metu, kuris vyko birželio mėnesį, ugdytiniai buvo supažindinti su Tokijo olimpinėmis žaidynėmis, jų talismanu ir populiariausiomis sporto šakomis Japonijoje. Tada vaikai pasižadėjo žiūrėti olimpines žaidynes ir palaikyti Lietuvos sportininkus.

Rugsėjo 22-ąją dieną įvyko II-asis etapas, kurio metu į įstaigą pasikvietėme ir  savo draugus iš Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos bei Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“. Sportinės veiklos metu visi vaikai turėjo galimybę aktyviai judėti: sportuoti, žaisti krepšinį ir futbolą, būti komandoje, jaustis svarbiu bei naudingu. Kartu su mažaisiais sportininkais sportavo ir žaidynių talismanas „Judrioji Bitė“. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, o komandos – prizais.

Džiaugiamės, kad vaikai patyrė daug teigiamų emocijų ir tikimės, kad įkvėpėme jiems olimpinės dvasios.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Justina Taraskevičienė