Projektinė veikla ,,Ką žmonės dirba visą dieną?“


,,Voveriukai“ Grand SPA Lietuva poilsio ir sveikatinimo komplekse

Lapkričio 23 dieną, tęsiant projektinę veiklą ,,Ką žmonės dirba visą dieną?“, grupės ,,Voveraitės“ vaikai, pakviesti Marko mamos, apsilankė Grand SPA Lietuva poilsio ir sveikatinimo komplekse. Šios išvykos tikslas – susipažinti su Grand SPA Lietuva poilsio ir sveikatinimo komplekso darbuotojais, jų teikiamomis sveikatinimo paslaugomis. Pasitelkiant vaikų samprotavimą ir darant išvadas, išsiaiškinti, kada ir kam reikalingos žmonėms įvairios sveikatinimo procedūros, kaip svarbu sunegalavus ieškoti sveikatos stiprinimo būdų. Kadangi atšalo orai ir labai nenorime sirgti, panorome sužinoti, kaip galime sustiprinti savo sveikatą ir gydytis be vaistų. Nors oro sąlygos nelepino, autobusu pasiekėme poilsio ir sveikatinimo centro gydyklas, kur mūsų jau laukė Marko mama ir jos kolegos. Visi klegėdami ir gerai nusiteikę, patyrėme druskų kambario teikiamą malonumą ir naudą, apsilankėme purvo ir mineralinių vonių kambariuose, sužinojome, kokias stebuklingas galias jie turi. O, Mantė ir Izabelė buvo labai drąsios, jos nepabūgo ir neatsisakė masažo, pasirodo, tai labai malonu. Paragavę mineralinio vandens ir išsiaiškinę, kad jis naudingas suskaudus pilvuką, buvome pakviesti pasivaišinti veganiškais keksiukais, pagamintais iš morkų.
Šios išvykos metu vaikai mokėsi savireguliacijos ir savikontrolės, tobulino žinias aplinkos pažinimo, problemų sprendimo srityse, gerėjo santykiai su suaugusiais ir bendraamžiais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. LaučienėŠių  metų rugsėjo 19 dieną grupėje ,,Voveraitės“ startavo projektinė veikla ,,Ką žmonės dirba visą dieną?“, kurios tikslas – apsilankant įvairių profesijų atstovų darbo vietose, dalyvaujant edukacijose, skatinti vaikų domėjimąsi įvairiomis profesijomis, ugdyti gebėjimą samprotauti, daryti išvadas, pritaikyti žinias iššūkių, sunkumų sprendimui. Patirti, ką žmonės dirba ir kokią naudą teikia jų darbas.
Taigi, rugsėjo 19 dieną išsiruošėme į Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Varėnos rinktinės Druskininkų užkardą, čia savo pareigas atlieka Karinos mamytė, kuri ir pakvietė susipažinti su pasieniečio tarnyba. Diskutuojant su vaikais, kilo daug klausimų: ,,O, ką pasieniečiai veikia? Kuo jų profesija ypatinga?“, tad mūsų uždavinys šiandieną buvo – dalyvaujant edukacijoje, vaikams samprotaujant, darant išvadas, interpretuojant, susipažinti su pasieniečio profesija, išsiaiškinti jos ypatingumą ir svarbą.
Nuvykus į užkardą, mus pasitiko Valstybinės sienos apsaugos pareigūnai, kurie maloniai pakvietė pažiūrėti filmuką apie savo tarnybą, supažindino su tarnyboje naudojamais prietaisais, ginklais, aprodė patalpas, kuriose sulaikomi sienos pažeidėjai. Didžiausią įspūdį paliko pareigūnų pagalbininkas šuo Kedras ir pasieniečių transporto priemonės. Bendraudami su pasienio tarnybos darbuotojais, vaikams interpretuojant, sužinojome – pasieniečiai mus saugo dieną ir naktį nuo blogų kėslų turinčių žmonių ir kokios sunkios bei atsakingos jų pareigos. Ne vienas berniukas, grįžtant į darželį, svajojo tapti pasieniečiu.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alma Laučienė.