Rugsėjo 17 – 20 dienomis visa lopšelio-darželio „Bitutė“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje „Europos judumo savaitė 2019“. Ši savaitė – didžiausia darnaus judumo kampanija pasaulyje. Šiais metais kampanijos organizatoriai kvietė atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važinėjimą dviračiais bei jų naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.

Druskininkų lopšelis – darželis „Bitutė“  šioje iniciatyvoje dalyvauja jau penktus metus. Savaitės renginių metu vaikai daug vaikščiojo ir artimiau susipažino su miesto apylinkėmis.

Rugsėjo 17 dieną vyko masinis pasivaikščiojimas. 1-2 metų „Žirniukai 1“, „Žirniukai 2“, „Drugelio“, „Saulytės“, „Varpelio“, „Gėlytės“ ir „Laivelio“ grupių vaikai vaikščiodami kieme  tyrinėjo įstaigos teritoriją,  susipažino  su jos erdvėmis. Trimetukai „Voveraitės“, „Zuikučių“, „Pelėdžiukų“ grupių vaikai judumo savaitę pradėjo rungtyniaudami įvairiose estafetėse. Ypač  daug džiugių emocijų mažiesiems suteikė estafečių metu lindimas “tuneliu” bei pasivaikščiojimas po ,,Kalviškių” mikrorajoną.  Ketvirtadienį trijų metų vaikai apėjo aplink  darželio pastatą tiek kartų, kiek jiems yra metų. Keturių metų, „Koriuko“ ir „Širdelės“ grupių vaikai drauge „šiaurietišku žingsniu“ žingsniavo miško takais link Melnyčėlės upelio. Penkių metų  „Boružėlės“, „Žvirbliukų“ ir „Kregždutės“ grupių vaikai miško ir pėsčiųjų takais keliavo link Druskininkų Vaikų ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriaus „Saulutė“, o rugsėjo 18 d. su viešuoju transportu keliavo į K. Dineikos sveikatingumo parką ir džiaugėsi ten atrastomis žaidimų aikštelėmis.

Judumo savaitę  užbaigėme  akcija „Diena be automobilio“. Penktadienį visa  bendruomenė atsiliepė į organizatorių kvietimą neužimti įstaigos teritorijoje esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Tą dieną iškeičiant automobilį į dviratį, paspirtuką ar kitą nemotorizuotą transporto priemonę. Taigi, šį rytą (rugsėjo 20 d.) visi į darželį keliavome pėsčiomis arba atvykome su įdomiomis „ratuotomis priemonėmis“, tokiomis kaip: paspirtukai, dviračiai, lėlių vežimėliai ar net vaikiški automobiliai. Drauge džiaugsmingai apvažiavome aplink įstaigą, laisvai važinėjomės po jos teritoriją.

Europos judumo savaitės renginiai buvo puiki proga net patiems mažiausiems pajusti ėjimo pėsčiomis, važiavimo dviračiu ar paspirtuku  teikiamą visokeriopą naudą bei džiaugsmą, stiprino tarpusavio draugystę.

visos nuotraukos

Auklėtoja Monika Mažonaitė