Druskininkų lopšelis—darželis „Bitutė“

Naujienos


SKELBIMAS

           Druskininkų savivaldybė paskelbė konkursą Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigos vadovo Druskininkų lopšelio – darželio „Bitutė“ direktoriaus pareigoms eiti.

           Konkurso paskelbimo data - 2018 m. birželio 1 d. Pretendentų atranka vyks 2018 m. rugpjūčio 28 d.

           Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui, privalomų pateikti dokumentų sąrašas ir terminai bei kita informacija yra nurodyta pagrindiniame skelbime, kuris pateiktas Druskininkų savivaldybės interneto svetainėje (http://www.druskininkai.lt/index.php), skyriuose „Savivaldybės naujienos“ ir „Karjera“.


 

Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ ieško auklėtojo dirbti  ikimokyklinio amžiaus  grupėje 1 etatu.

Pareigybės rūšis :Darbuotojas, dirbantis pagal  darbo sutartį

Reikalavimai :Aukštasis arba aukštesnysis pedagogo išsilavinimas pagal specialybę;

•   Puikūs bendravimo įgūdžiai su vaikais;

•   Gebėjimas dirbti IKT.

Privalumai: pedagoginio darbo ikimokyklinėje įstaigoje patirtis, gebėjimas dirbti su įvairaus amžiaus ikimokyklinukais, komunikabilumas, aktyvumas, vadovavimasis pedagogo etika, gebėjimas dirbti komandoje, ankstesnės(-ių) darbovietės (-čių) rekomendacijos.

Pedagogai, pretenduojantys į pasirinktą pareigybę, privalo pateikti šiuos duomenis:

1.  Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.

2.  Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

3.  Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.

4.  Pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio dokumento kopiją.

Pretendentai, atitinkantys konkursinės atrankos reikalavimus, bus informuojami asmeniškai ir kviečiami pokalbiui.

Dokumentai priimami darbo dienomis nuo 09.00 iki 15.00 val.

Dokumentus būtina pristatyti į raštinę arba atsiusti elektroniniu paštu koriukas@gmail.com.


 • 2018-06-05

Priminimas tėveliams apie vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą

Vasara netruks prabėgti. Kaip ir kasmet vaikučius reikia nuvesti pas šeimos gydytoją profilaktiniam sveikatos patikrinimui ir pristatyti ikimokykinio ugdymo įstaigai profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymą F 027/a iki rugsėjo 15 d. Kadangi kasmetinė apžiūra reikalauja dėmesio, todėl nereikėtų atidėlioti iki pat rugsėjo.
Atvykus profilaktiškai pasitikrinti, šeimos gydytojas įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Prireikus vaikas siunčiamas konsultuoti pas gydytojus specialistus. Jei vaikas turi sveikatos sutrikimų, šeimos gydytojas nurodo, kokių rekomendacijų (mitybos, fizinės veiklos apribojimo) laikantis, vaikas gali dalyvauti ugdymo įstaigos vykdomoje veikloje, kokių pirmosios pagalbos veiksmų reikėtų imtis jei vaikui (dėl alergijos, lėtinių ligų) prireiktų skubios pagalbos. Visiems vaikams yra privalomas dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas, todėl rekomenduojama pas savo šeimos gydytoją atvykti jau apsilankius pas odontologą.
Profilaktinio patikrinimo pažyma galioja metus.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-06-10

visos nuotraukos

 

Kaimynų diena

Gegužės pabaigoje švenčiama Europos kaimynų diena. Šios gražios dienos tikslas- užmegzti ryšius, bendrauti ir bendradarbiauti draugiškai ir kaimyniškai. “Širdelės“ grupės vaikai nutarė šią dieną paminėti su   darželio  kaimynystėje esančios „Saulės“ pagrindinės mokyklos parengiamųjų klasių  mokiniais ir mokytojomis. Pasipuošę savo mėlynais sportiniais marškinėliais, lydimi auklėtojų ir socialinės pedagogės Virginijos, smagiai nuėjome į mokyklą.  Ten mus džiugiai pasitiko „Saulės“ mokyklos mokytojos ir mokiniai. Mokyklos stadione visi kartu sportavome, žaidėme žaidimą „Graži mūsų šeimynėlė“, piešėme ir spalvinome improvizuotą takelį  kuriuo rudenį keliausime į  mokyklą.

Auklėtoja Alma


 • 2018-06-10

visos nuotraukos

 

Gražus prasmingas rytmetys

Judėjimas - maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Jis susijęs su visu vaiko gyvenimu, darbu, aplinka, mityba bei neatsiejamas nuo protinio lavinimo, dorovinio ir estetinio auklėjimo. Daug judėdamas, vaikas įgyja patirties, rizikuodamas išbando savo kūną ir sužino galimybes, įveikdamas kliūtis – kuria pasitikėjimą savimi.

,,Voveraičių“, ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Zuikučių“ grupių vaikai daug sportuoja ir vykdo sveikatinimo projektą ,,Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“. Saulėtą ir gražų gegužės 30-osios rytą šių grupių auklėtojos sukvietė gužės 30-osios rytą šių grupių vaikai ą ,,Mažais žingsneliais į sveikatos šalį"as kliūtis - kuria aplinka, vaikus į dar vieną sportinį renginį, skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Auklėtoja Onutė, sveikindama taip gausiai susirinkusius vaikus, auklėtojas, jų padėjėjas pažymėjo, kad tai ypatingas renginys, sutapęs su šimtmečio švente ir įpusėjusiu sveikatinimo projektu.

Renginys prasidėjo iškilminga eisena su iš trijų spalvų lankų sudaryta vėliava. Paskui vyko bendra mankšta, estafetės.  Saulėtas   oras ir gera nuotaika bei draugystė padėjo įveikti visas kliūtis.

Džiaugiamės įpusėję prasmingą veiklą. Tikimės, kad kitais mokslo metais sėkmingai tęsime pradėtą projektą.

 Auklėtoja Vlada


 • 2018-06-05

visos nuotraukos

 

Kalbos savaitė ,,Voveraičių“ grupėje

           Žinodami, kad kalba  - pagrindinė vaikų tarpusavio supratimo ir santykių kūrimo priemonė, o  vaikų su kalbos ir kalbėjimo sutrikimais tik daugėja, ne išimtis ir   ,,Voveraičių“ grupėje, auklėtojos su vaikais šią temą gvildeno kartu su įstaigos logopede Duvilija Kašėtaite.

          Kalbinių gebėjimų raida turi ypatingą socialinę svarbą tolimesniame vaiko gyvenime. Niekas nenuginčys, kad kalba padeda užmegsti kontaktus su kitais, išsakyti jausmus, išreikšti norus, perteikti išgyvenimus, suprasti tarpusavio ryšius ir apsikeisti patirtimi.

          Kadangi specialistai skiria kalbą kaip sistemą ir kalbėjimą kaip procesą, mes pasikvietėme logopedę, kad vaikams aiškiai ir suprantamai papasakotų kaip gimsta kalba, kokie organai šiame procese dalyvauja. Vaikai atidžiai klausėsi specialisto pasakojimo ir patys aktyviai  dalyvavo: atkartojo rodomus pratimus, atsakinėjo į logopedės užduotus klausimus.

          Logopedė aiškino kad kalbos įsisavinimas vyksta tiesiogiai sąveikaujant su aplinka, kurią vaikas atranda ir ištiria visais pojūčiais. Kadangi kalba yra kompleksinis ir daugelio faktorių lemiamas reiškinys, tad galimi dažni jos sutrikimai.

          Kadangi vaikai dar nemoka parašyti žodžio, jie knygutę kūrė iš paveikslėlių. Karpė jiems labiausiai patikusius paveikslėlius iš reklaminių lankstinukų, klijavo juos ant lapo. Kiekvieno vaiko suklijuotą lapą su paveiksliukais susegėme ir padarėme grupės knygelę.

 ,,Voveraičių“ grupės auklėtoja Onutė.


 •  2018-06-05

 

Laimėjimas piešinių konkurse „ Mes sportuojame“.

       Lietuvos Olimpinei Akademijai paskelbus, piešinių konkursą „Mes sportuojame“, nutarėm dalyvauti ir mes, mažieji „Pelėdžiukai“. Šio konkurso tikslas buvo per vaiko piešinį atskleisti olimpinio sąjūdžio ypatumus, ugdyti vaikų kūrybiškumą, puoselėti olimpines bei tautines vertybes.

     Gegužės 18 dieną, pasibaigus konkursui, buvo atrinkta dvidešimt geriausių darbų. Vertinimo darbe dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Šveicarijos ikimokyklinio ugdymo mokytojai. Vertintojai  žavėjosi vaikų darbais, akcentavo judesio vaizdavimą, spalvų gausą, parodytas vaiko emocijas.

     Džiaugiamės, kad  Emilija Alūzaitė, tapo šio konkurso laureate. Ji buvo apdovanota LOA diplomu, sportiniais marškinėliais ir kuprine.

      Džiaugiamės ir didžiuojamės laimėjimu!

 Auklėtoja Danguolė


 • 2018-05-23

visos nuotraukos

 

Smagus pasivaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis

Aktyvus judėjimas svarbus sveikatai. Gegužės 23 d. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė lopšelyje – darželyje „Bitutė“ organizavo ėjimą su šiaurietiškomis lazdomis „Širdelės“ ir „Koriuko“ grupių vaikams. Ši veikla vaikams buvo neįprasta, ir gal kiek netikėta, nes daugeliui išbandyti šį sportą teko pirmą kartą.

Vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis patiko, ne tik vaikams, bet ir įstaigos darbuotojai, kurie noriai prisijungė.

Iš šalies žiūrint, atrodo, kad eiti su šiaurietiškomis lazdomis yra labai paprasta, tačiau norint gauti teigiamą efektą, reikia išmokti ėjimo techniką. Su šiaurietiško ėjimo technika visus supažindino Druskininkų sav. visuomenės sveikatos biuro stebėsenos specialistas Povilas. Tiek vaikai, tiek darbuotojai buvo labai susidomėję lazdomis, ėjimo technika, pagrindiniais žingsniais. Povilas pravedė parengiamąją mankštą, ir su vaikais, kurie susidraugavo su lazdomis, vaikščiojo aikštyne, o vėliau iškeliavo aplink darželį.

Taigi šią dieną žavėjo ir vaikų, ir suaugusiųjų aktyvumas, noras džiaugtis naujovėmis, smagu buvo išmokti eiti su šiaurietiškomis lazdomis.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-05-15

visos nuotraukos

 

Lietuvos mažųjų žaidynių finalinis festivalis Alytuje

     Gegužės 12 dieną lopšelio-darželio „Bitutė“ komandos vaikai: Gabrielė, Arnas, Ieva, Povilas, Emilija, Darvydas,  lydimi direktorės,  pedagogių Almos ir Irinos, dalyvavo RIUKKPA organizuotame Lietuvos mažųjų žaidynių finaliniame festivalyje, kuris vyko Alytaus sporto centre. Smagiai pasimankštinę ir  kartu su kitais dalyviais įveikę rungtis: „Spurgų lenktynės“, „Drugeli, kur dingai?“, „Greitieji kamuoliukai“, „Varlių gaudynės“, Jaunieji parašiutininkai“ ir „Spalvotos lazdos“, LMŽ dalyvės pase gavę įvertinimus „Puiku“ bei „Šaunu“, LTOK prezidentės D. Gudzinevičiūtės buvome apdovanoti diplomu, taure, medaliais, bei asmeninėmis dovanėlėmis. Dėkojame mus lydėjusiems tėvams- sirgaliams už puikų palaikymą ir gerą nuotaiką.

Auklėtojos Alma ir Irina


 • 2018-05-13

-

visos nuotraukos

 

Odontologiniame kabinete

Gegužės 11 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialitė Laima Sadauskienė „Žvirbliukų“ grupės vaikučius lydėjo į „Saulės“ pagr. mokykloje įsikūrusį odontologijos kabinetą. Kabinete mažuosius pasitiko gyd. odontologė Edita Sergejeva, burnos higienistė Anna Petrauskienė bei gyd. rezidentė.

Vaikams buvo smalsu sužinoti, ką dirba gydytojas odontologas. Gydytoja vaizdžiai vaikus supažindino su kabinete esnčia odontologine įranga bei gydymui reikalingais instrumentais. Drąsiausieji galėjo išbandyti pacientui skirtą kėdę. Taip pat gydytoja priminė, kodėl reikia prižiūrėti dantukus, kiek dantų pastos reikia uždėti ant dantų šepetėlio, kiek kartų per dieną reikia valyti dantukus bei atsakė į vaikams rūpimus klausimus. Apsilankydami pas odontologą ikimokyklinukai patyrė daug gerų emocijų ir suprato, kad dantukų gydytojas niekada nieko blogo nedaro, o tik pagelbėja, kai dantuką suskausta, ar reikia jį išvalyti.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-05-03

visos nuotraukos

 

Mano rankytės švarios 

Gegužės 5 – oją dieną minima Pasaulinė rankų higienos dienos. Pagrindinis šios dienos tikslas – gerinti rankų higieną, nes per nešvarias rankas plinta daug susirgimų. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė „Pelėdžiukų“ grupėje su vaikais aptarė, kaip ir kodėl reikia plauti rankas, parodė rankų plovimo žingsnelius. Sveikatos priežiūros specialistė parodė daug gražių muilų, kurie pagaminti namų sąlygomis, taip pat informavo, kad muilas gali įvairios būsenos: skystas ir kietas. Specialistė vaikams parodė eksperimentą su aliejumi ir cinamonu. Vaikučiai savo rankeles išpurvino aliejaus - cinamono mišiniu (mikrobais) ir stengėsi jas nuplauti be muilo. Tačiau rankas pavyko nuplauti tik panaudojus muilą. Plaunant be muilo vaikai pastebėjo, kad nešvarumai lieka ant popierinio rankšluosčio. Tačiau ne tik muilas ir vanduo svarbūs rankų higienai. Specialistė priminė, kad rankų higienai labai reikalingas rankšluostis, kuris gali būti medžiaginis ar vienkartinis popierinis, nes tik sausai nušluostytos rankos yra švarios. Aptarus rankų higienos žingsnius, vaikai gavo užduotį nuspalvinti mikrobus, kurie kaupiasi, kai rankytės būna nešvarios. Ši sveikatingumo veikla padės vaikams geriau suvokti, kad rankų plovimas gali apsaugoti nuo itin pavojingų užkrečiamųjų ligų, plintančių per nešvarias rankas.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-05-01

visos nuotraukos

 

AKCIJA „DAROM 2018“

Suvokimas apie gamtos saugojimą ateina, kai vaikai nuo mažens drauge vykdo veiklas, padedančias gyventi draugiškai su gamta. Nuo mažų dienų skatiname, kad kiekvienas vaikas elgtųsi taip, kad jį supanti aplinka būtų gražesnė ir švaresnė.

Šiemet, visoje Lietuvoje organizuojama jau vienuoliktoji pavasarinė aplinkos švarinimosi akcija „Darom“, kai visoje Lietuvoje renkamos šiukšlės.

Kaip ir kiekvienais metais, mūsų lopšelio – darželio „Bitutė“ bendruomenė ir vaikai noriai prisijungia prie šios akcijos. Auklėtojos su vaikais pasikalbėję apie gamtos taršą ir žalą, švarios aplinkos puoselėjimą ir naudą mūsų sveikatai, sudalyvavo akcijoje „Darom“. Vaikai sužinojo, kad tik švarioje ir saugioje aplinkoje jie gali užaugti sveiki. Taip pat vaikai turėjo galimybę patobulinti savo įgūdžius rūšiuojant atliekas.

Šauniai padirbėję, mažieji pasižadėjo nešiukšlinti, mylėti ir saugoti gamtą. Pasidžiaugę švaria aplinka, vaikai linksmai leido laiką pramogaudami.

Tikimės, šie vaikai užaugs atsakingais piliečiais, siekiančiais išsaugoti švarią ir gražią gamtą.

 

                                                                                      Auklėtoja Ligita Radiukevičienė


 • 2018-04-29

visos nuotraukos

 

Pažintinė kelionė

Mokydami vaikus kasdieninių gyvenimo įgūdžių, didelį dėmesį skiriame vaiko sveikatai, saugiam elgesiui, bei mokymuisi  atpažinti artimiausioje aplinkoje pasitaikančias pavojingas ir grėsmingas jų saugumui situacijas.

Balandžio 20 dieną,  ,,Koriuko“ grupės vaikučiai vyko  į pažintinę kelionę –miesto priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, į kurią pakvietė čia dirbanti Gabrielės mama.      Mus pasitiko vyr. specialistas Rimas Rūkštelis, kuris pakvietė į garažą apžiūrėti mašinų, o tuo pačiu ir papasakojo vaikams kokius gelbėjimo darbus su jomis atlieka, jis priminė vaikams, kaip iškviesti policininką, ugniagesius gelbėtojus, greitąją pagalbą. 

Po pažintinės ekskursijos visus pakvietė į kiemą. Čia smalsučių jau laukė pamainos viršininkas su gelbėtojų brigada. Jie vaikus supažindino su gaisrų gesinimo mašina, pademonstravo kaip veikia gesinimo žarnos, priemonės, kurios naudojamos atliekant įvairius gelbėjimo darbus. Mažieji turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti gaisrininko aprangą, aprodė visą įrangą esančią gaisrinės automobilyje ir trumpai apie ją papasakojo. Labiausiai vaikučiams patiko, kad leido įlipti į gaisrininkų mašinos vidų.  Ši viešnagė vaikams suteikė pačias geriausias emocijas, kurios metu  ne vienas vaikas išreiškė norą ateityje tapti ugniagesiu-gelbėtoju.

Gražus ir šiltas oras viliojo mus tęsti kelionę į  žydinčių narcizų pievą, kurioje galėjome ne tik pasigrožėti  žydinčiais žiedais, bet ir pažaisti žaidimų aikštelėje.

Namo sugrįžome pavargę, bet linksmi: patyrę  teigiamų  emocijų , pamatę  ir įgavę daug žinių, kuriomis dar ilgai  vaikai dalinosi su grupės draugais ir šeimos nariais.

,,Koriuko“ gr.  Auklėtoja  Irina


 • 2018-04-19

visos nuotraukos

 

Sveiki ir gražūs dantukai

Kol vaikučiai dar maži, geriausias būdas išvengti dantų ėduonies – tai tinkamai juos prižiūrėti. Tam, kad greičiau susiformuotų dantų valymo ir jų priežiūros įpročiai, šių metų balandžio 17 d. šešių grupių („Pelėdžiukų“, „Voveraičių“, „Žvirbliukų“, „Boružėlės“, „Zuikučių“ ir „Kregždutės“) vaikams buvo rodomas edukacinis spektaklis „Dantukas Perliukas“, kuris šmaikščiai ir linksmai skatino mažuosius mokytis tinkamos burnos higienos. Spektaklis buvo rodomas pagal Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomą projektą „Sveiki ir gražūs dantukai“. Projekto tikslas – vykdyti pirminę dantų ėduonies prevenciją.  Spektaklio siužetas – tai mergaitė, kuri nenorėjo valytis dantų prieš miegą, todėl dantukus pradėjo skaudėti. Spektaklio metu vaikai buvo ne tik stebėtojais, bet ir puikiais dalyviais. 

Vaikai drauge su  aktoriais bei pačiu didžiausiu dantų šepetuku, skambant dainelei, padėjo dantukui pasveikti. Spektaklis paskatino vaikus labiau suvokti burnos higienos svarbą, suteikė žinių apie kasdieninį dantukų valymą ir skalavimą. Pasibaigus spektakliui kiekvienas vaikas gavo dovanų dantų šepetėlį ir dantų pastą.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-04-19

visos nuotraukos

 

Saulutė šviečia – pramogauti kviečia! 

Laikas lauke – gyvybiškai būtinas, jei norime, kad vaiko raida būtų visavertė. Vaikams leidžiant laiką lauke: gerėja psichine sveikata, lavėja stambioji ir smulkioji motorikos, mokosi pažinti apie juos supantį pasaulį.

Tęsdami projektą „Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“, vieną šilčiausią pavasario rytmetį „Zuikučių“ grupės vaikučiai su auklėtoja ir jos padėjėja susiruošė papramogauti į vaikų žaidimų aikštelę, esančią AB „Eglės“ sanatorijos teritorijoje.

Žaidimų aikštelėje vaikai laipiojo karstyklėmis, suposi įvairiomis supynėmis bei žaidė su kamuoliu. Pastebėta, kad šioje aikštelėje vaikams buvo smagiausia žaisti su natūralia gamtine medžiaga – akmenukais. Vieniems vaikams norėjosi juos paliesti, palaikyti, panešioti, pamasažuoti rankų plaštakas, su jais pažaisti, o kitiems patiko ant jų pasivaikščioti, pasiklausyti jų girgždėjimo.

Vaikai ne tik linksmai praleido laiką, aktyviai pailsėjo, bet ir grožėjosi bundančia gamta.

 

                                                                                      Auklėtoja Ligita Radiukevičienė


 •  2018-04-02

visos nuotraukos

 

Lietuvos mažųjų žaidynės

II- asis etapas 

          Kovo 27 dieną, Druskininkų sporto centre įvyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto “Lietuvos mažųjų žaidynės 2018 “ II ojo etapo atkrentamosios rungtynės dėl patekimo į finalinį festivalį, kuris vyks gegužės mėnesį Alytaus mieste.  Šio projekto organizatoriai yra Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas (LTOK).  Projektas skirtas didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį poreikį judėti, bei skatinti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

         II- ame etape dalyvavo visų  keturių Druskininkų ikimokyklinių įstaigų I-o etapo komandos nugalėtojos. Tarpusavyje varžėsi keturios komandos. Kiekvieną komandą sudarė 3 mergaitės ir 3 berniukai.  Po  organizatorių pasveikinimo  ir palinkėjimo sportinės sėkmės, iškilmingos priesaikos su kiškiuku Olimpiuku , aktyvios mankštelės kartu su katinu Murkliu ir ištraukus burtus kam su kokia komanda teks rungtyniauti įvyko  sportinės estafetės: „Lapių lenktynės“, „Narsieji raiteliai“, „Greitasis paštas“, „Griūvantys bokštai“ ir „Olimpiniai žiedai“. Rungtynių metu vaikai nestokojo geros nuotaikos, sportinio azarto  ir noro aplenkti vieni kitus. Pasibaigus rungtynėms ir susumavus rezultatus paaiškėjo, kad II-ojo etapo laureatais tapo „Žibutės“ ir „Bitutės“ ikimokyklinių įstaigų vaikų komandos. Šioms komandoms buvo įteikti „II etapo laureatų“ diplomai, o „Liepaitės“ ir „Linelio“ komandoms- „ II  etapo dalyvių“ diplomai. Komandas lydėjusiems pedagogams įteiktos padėkos. Visi vaikai dalyviai  apdovanoti marškinėliais su logotipu ir saldžiomis dovanėlėmis.

        Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto “Lietuvos mažųjų žaidynės 2018 “ II-ąjį etapą Druskininkuose organizavo lopšelio-darželio “ Bitutė“  pedagogų komanda.   Dėkojame  visiems dalyviams ir sirgaliams už puikią  sportiškai azartišką nuotaiką.

 

 Auklėtojos Alma Burbienė ir Asta Gaidienė.


 • 2018-03-23

visos nuotraukos

 

,,Savaitė be patyčių“

          Buvimas kartu, kalbėjimasis, žaidimai, bendra veikla ir tikslo siekis yra vieni iš daugelio būdų, kurie skatina patyčių prevencinę programą. Todėl kovo 19 -23 dienomis Druskininkų lopšelio - darželio „Bitutė“ vaikai dalyvavo veiksmo savaitėje „Savaitė be patyčių 2018“, kurios metu ne tik buvo aktyvūs įvairiausioje veikloje, bet ir ugdė savitarpio ryšį, supratimą. Kiekviena savaitės diena turėjo atskiras temas. Savaitė prasidėjo   Draugų dienostema, kurios tikslas – lavinti vaikų gebėjimą užmegzti draugystę ir tinkamai reaguoti į atstūmimą bei vienatvę. Su vaikais buvo diskutuojama kuo jiems patinka ir nepatinka jų draugai. Kaip reikia elgtis, norint išsaugoti draugystę. Kartu su vaikais buvo ieškoma būdų, padedančių išspręsti nesutarimus su draugais, gebėjimą ir norą  padėti šalia esančiam žmogui, jog vaikai suvoktų, kad kiekvienas gali suteikti pagalbą draugui.

           Pirmadienį ,,Širdelės“ ir ,,Koriuko“ grupių vaikučiai lankėsi ,,Saulės“ pagrindinėje mokykloje.   Darželinukus maloniai  pasitiko ketvirtų klasių moksleiviai, bei jų mokytojos Dalia ir Vida.   Vaikai kartu žaidė žaidimus, dainavo bei pasigamino gražius darbelius. Visus lydėjo gera nuotaika ir džiaugsmas dėl praplėsto naujų draugų rato. Po pietų vyko kūrybinė veikla - vaikai piešė geriausio draugo portretą.

           Savaitės eigoje  grupėse daug buvo kalbama, diskutuojama  su vaikais pagal temas: ,,Kaip padėti   draugui“, ,,Ką daryti kaip man...liūdna, pikta ir baisu“, „Kaip atpažinti patyčias“.  O taip pat vaikai turėjo galimybę pažiūrėti animacinius filmukus: „Vilkas ir septyni ožiukai“, „Galima negalima“, pasiklausyti  auklėtojų skaitomos  pasakos H. C. Andersen „Bjaurusis ančiukas“, kurie kartu su vaikais buvo aptarti.

           Žaidimo ,,Suvaidink emociją“ metu , buvo tobulinami vaikų sugebėjimai atpažinti savo jausmus, mokytis sugalvoti ir pasirinkti sprendimus, galinčius padėti įveikti slegiančius jausmus, pratintis ieškoti ir kreiptis pagalbos. Tam vaikai turėjo atlikti ir užduotėlę –ant nukopijuotos rankytės pirštų užrašyti  po vieną asmenį, kurį jie įvardina, kaip galimą pagalbos suteikėją.  Ant kairės rankytės - namuose, o ant dešinės – darželyje. Atlikus šią užduotį buvo aptarti vaikų pasiūlymai,  kas gali jiems padėti.

           Paskutinės „Savaitės be patyčių“ dienos tema - „Geros išeities taisyklės‘‘.  Iš tėvų ir vaikų kartu kurtų  bei iliustruotų piešiniais istorijų ir eilėraštukų, apie draugystę kūrėme darželio  bendrą draugystės knygą. Aptarinėjome visos savaitės išmoktus dalykus, džiaugėmės buvimu kartu, geromis emocijomis, mažais, bet gražiais ir prasmingais darbais.

Auklėtoja Irina


 • 2018-03-23

visos nuotraukos

 

Tai  - draugystė

          Kovo 14 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė „Širdelės“ grupės vaikus vedė į „Saulės“ pagrindinę mokyklą susitikti su priešmokyklinių grupių vaikais. Ši ekskursija skirta savaitei „Be patyčių“. Tikslas - ugdyti draugiškus santykius, toleranciją, gerbti vieniems kitus žaidžiant, pramogaujant ne tik darželyje ar mokykloje, bet už jos ribų.

          Susitikimas pradėtas linksma ir energinga Flinto mankšta bei žaidimu „Graži mūsų šeimynėlė“. Vėliau susikirstę į mišrias  spalvų komandas vaikai dalyvavo estafetėse. Vaikams teko nešti kėglį, lįsti pro lanką, teisingai pastatyti kėglį lanke ir kt. Visų rungčių metu vaikučiai buvo puikiai nusiteikę ir laimingi, kad galėjo aktyviai pajudėti dideliame draugų būryje. Veikla baigta žaidimu „Šiaudų batai šakaliniai padai“. Priešmokyklinukai „Širdelės“ grupės vaikams įteikė po besišypsančią saulytę, simbolizuojančią draugiškumą, šiltus jausmus.

          Taigi, valanda džiaugsmingo bendravimo mažiesiems paliko didelį įspūdį. Abipusis bendradarbiavimas skatina vaikus būti dėmesingais, suteikia naujos patirties.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-03-12

visos nuotraukos

 

Sėkmė konkurse „Gimtinės keliu“

         Sveikiname Gabrielę Garbutę, tapus absoliučiai geriausia skaitove, šių metų kovo 9 dieną lopšelyje-darželyje „Žibutė“ vykusiame Druskininkų savivaldybės ikimokyklinių įstaigų ir skyrių mažųjų skaitovų konkurse „Gimtinės keliu“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti. Džiaugiamės ir kitų mūsų įstaigos auklėtinių: Adomo, Viltės, Martyno, Emilijos ir Smiltės sėkmingu, gražiu pasirodymu.

Auklėtoja Alma Burbienė


 • 2018-03-12

visos nuotraukos

 

„Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ I etapas

        ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ – Respublikinis projektas, skirtas skatinti vaikus pajusti judėjimo džiaugsmą, susipažinti su olimpinėmis vertybėmis ir skatinti jomis vadovautis ne tik sporte, bet ir gyvenime. Šio projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

          Šio projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

          Galime pasidžiaugti, kad šiame projekte mūsų darželis dalyvauja jau ne vienerius metus. Kovo 6 dieną įstaigoje buvo surengtas pirmasis „Mažųjų žaidynių“ etapas, kuriame dalyvavo „Širdelės“ ir „Koriuko“ grupių ugdytiniai. Vaikai kartu su auklėtojomis į salę atžygiavo gerai nusiteikę ir pasitikėdami savo jėgomis. Renginį pradėjo įstaigos direktorė Eugenija Kardokienė, kuri pasveikino visus ,,Mažųjų žaidynių“ I-ojo etapo dalyvius ir palinkėjo jiems daug fizinės ištvermės, aktyviai ir smagiai praleisti laiką ir žinoma – nugalėti. Varžybų atidarymą pradėjo kiškiukas Olimpiukas, kuris uždegė olimpinį deglą ir kartu su vaikais davė priesaiką.

          Prieš prasidedant varžyboms judesio ir korekcijos specialistas Žilvinas Matijošaitis pravedė sportinę mankštą pagal Flinto dainelę. Vėliau vaikai buvo supažindinti su penkiomis rungtimis ir paaiškinta kaip teisingai jas atlikti. Varžybos nebuvo lengvos. Reikėjo ne tik greičio, orientacijos, bet ir ištvermės. Visi dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų. Suskaičiavus visus užduočių balus Ž. Matijošaitis paskelbė nugalėtojus, kurie buvo apdovanoti diplomais.

                                                                              Auklėtojos Irina ir Justina


 • 2018-03-12

visos nuotraukos

 

Stiprinkim sveikatą gerdami arbatą

         Jau nuo senų laikų vaistiniai augalai naudojami žmogaus sveikatai. O vaistažolių arbata ne tik sušildo šaltą dieną, bet ir turi gydomųjų savybių.

         Visą vasario mėnesį, „Varpelio“ ir „Žirniukų“ grupės vykdė projektą „Stiprinkim sveikatą gerdami arbatą“. Šio projekto tikslas – suteikti žinių apie vaistažoles ir jų svarbą žmogaus sveikatai. Apie arbatos naudą papasakojo ne tik grupių auklėtojos. Vasario 15 dieną į svečius užsuko ir sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė. Ji supažindino mažuosius su vaistiniais augalais, jų poveikiu žmogaus sveikatai. Rodė plakatus, aiškino kaip reikia vaistažoles rinkti, džiovinti ir paruošti skanią arbatą. Tą dieną mūsų grupė virto tikra arbatine iš kurios sklido gardus aromatas. Vaikučiai ragavo ramunėlių, čiobrelių, melisos arbatas. Prieš geriant arbatą, Laima papasakojo apie žoleles, iš kurių ji buvo ruošiama. Taip vaikai ir auklėtojos sužinojo kokią arbatą rinktis peršalus, sergant gripu, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės ar pilvuko negalavimus. Mažieji ne tik skanavo arbatą, bet ir uostė, lietė džiovintas vaistažoles.

         Džiaugiamės smagiai ir turiningai praleidę laiką, ir dėkojame Laimai už skanią arbatą bei naudingus patrimus.

Auklėtojos: Zita Bingelienė, Justina Taraskevičienė, Dalė Butrimienė


 • 2018-03-11

visos nuotraukos

 

SKAMBANTI MŪSŲ LAISVĖ

 

                      Čia - mano namai, mano šeima, mano jaukus židinys,

                      Mano pastogė, kur išgirdau ir ištariau pirmąjį žodį...

                      Ir žemė mano, mano dangus, mano upės ir ežerai,

                      Kad ir neaukšti – bet kalnai, mano medžiai, mano paukščiai ir jų giesmių sutartinės.

                      Aš iš čia. Čia mano tėvynė Lietuva.

 

          Šiais žodžiais Druskininkų lopšelyje – darželyje „Bitutė“ pradėtas šventinis minėjimas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai. Iškilmingą minėjimą pradėjo įstaigos direktorė Eugenija Kardokienė. Ši diena paminėta gražiu žodžiu, skambia daina, linksmu šokiu.

          Minėjime svečiavosi seimo narys Zenonas Streikus ir labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ savanoris Donatas Mizaras.

          Renginys skirtas pristatyti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanas Lietuvos darželiams. Mūsų darželiui dovanojama 12 tautinių komplektų drabužių skirtų penkiamečiams vaikams.  Tautinius drabužius, atsižvelgdamas į kiekvieno Lietuvos etninio regiono unikalumą, spalvas, audinių ir juostų raštus kūrė žymus Lietuvos dizaineris J. Statkevičius.

          Dėkojame labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjams Andriui Mamontovui ir Ramūnui Karbauskiui. Už apsilankymą mūsų įstaigoje, sveikinimus artėjančios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga  ir atvežtas dovanas seimo nariui Z.Streikui ir seimo narės V. Vingrienės visuomeniniam padėjėjui  D. Mizarui.


 • 2018-03-05

visos nuotraukos

 

Apsilankymas „Camelijos“ vaistinėje

          Tęsdami projektą „Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“ dažnai su vaikais kalbamės, apie sveikatą, kaip išvengti negalavimų ir ligų. Nors vaikai žino , kad norint būti sveikam reikia mankštintis, daug judėti, grūdintis, valgyti daug daržovių ir vaisių, tačiau neseniai virusiniai susirgimai neaplenkė ir mūsų  grupės.

          Daugumai vaikų pasveikus, „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Danguole ir auklėtojos padėjėja Dalyte lankėsi  „Camelijos“ vaistinėje. Sužinojo, kur mamytės perka vaistukus ir vitaminus.

          Mums padėjo čia dirbanti Rapolo mamytė. Vaikai praturtino  žinias sveikatos klausimais, mokėsi elgtis viešose vietose, bendrauti tarpusavyje ir su suaugusiais.

 Auklėtoja Danguolė • 2018-02-28

visos nuotraukos

 

Skaitovų konkursas „Gimtinės keliu“

Tau vaikuti, dovanoju

Skambią, skambią kalbą.

Kaip varpeliai, kaip žvangučiai

Jos žodeliai skamba.

         Tokiais žodžiais prasidėjo mažųjų skaitovų konkurso „Gimtinės keliu“ I-masis etapas. Šio konkurso tikslas: padėti atsiskleisti talentingiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, ugdyti vaikų sceninę kultūrą, puoselėti meilę poetiniam žodžiui. Konkurse varžėsi 17 vaikų nuo trejų iki penkerių metų amžiaus. Vaikai deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, gamtą, vaikystę. Mažieji skaitovai stengėsi raiškiai, aiškiai deklamuoti, parodyti artistinius sugebėjimus. Pirmame etape geriausiai pasirodę vaikai keliaus į antrąjį etapą, kuris vyks „Žibutės“ darželyje. Iš jaunesniųjų grupių išrinkti vaikai: Smiltė Rundytė, Martynas Šikšnelis ir Emilija Alūzaitė. Iš vyresniųjų grupių – Gabrielė Garbutė, Adomas Radvilavičius ir Viltė Lekavičiūė.

                                                                          Auklėtojos Alma Burbienė ir Ramunė Šerkšnienė


 • 2018-02-19

visos nuotraukos

 

Mano gimtasis miestas -Druskininkai

        -O aš galiu piešti daug debesų? – paklausė „Širdelės“ grupės mergaitė.

-Taip, Čiurlionis labai mėgo vaizduoti debesis – ir auklėtoja parodo vaikams Čiurlionio kūrinį „Pavasario motyvas“. Kaip smagu, kad ir mes gimėme ir augame  gimtajame M.K Čiurlionio mieste.

         Visą savaitę su vaikais domėjomės  gimtaisiais Druskininkais: mūsų krašto istorija, žymiomis vietomis, garsiais žmonėmis,  gamta ir vyraujančia gyvūnija, aiškinomės kuo jie išsiskiria iš kitų Lietuvos miestų.

         Besidomėdami mūsų miestu, vaikai  nesėdėjo   sudėję rankų:  piešė, klausėsi žymaus dailininko ir kompozitoriaus Čiurlionio sukurtos muzikos, gerėjosi jo piešinių reprodukcijomis, iš „Lego“ konstruktorių konstravo namus, kurie galbūt vieną dieną galėtų atsirasti mūsų kaimynystėje.

         Daugiausia įspūdžių vaikams paliko „Širdelės“ ir „Koriuko“  grupių organizuota ekskursija nuo darželio iki M.K. Čiurlionio paminklo. Eidami link tikslo, vaikai grožėjosi Druskininkų gamta,   tilteliu, per „Melnyčėlės“ upelį,   taku, nuo kurio puikiai matėsi sraunusis Nemunas ir vaikai galėjo pasigerėti  ledo lyčių plaukimu juo.  Turėjome progą sustoję  ant lenkto tiltelio pasigrožėti „Ratnyčėlės“ upeliu, kuris įteka į Nemuną. Pasidžiaugėme miesto fontanu, senosiomis gydyklomis, akvaparku....

          Priėję tikslą – Čiurlionio paminklą – vaikai nuoširdžiai domėjosi, kodėl prie jo yra padėtos gėlės. Apžiūrėję jį ir išsiaiškinę atsakymus į visus rūpimus klausimus bei padarius keletą nuotraukų, smagiai patraukėme atgal į darželį. Na, o po tokios ilgos kelionės ir pietūs buvo skanesni ir miegas saldesnis.

 

                                                                                                           Auklėtoja Asta Gaidienė


 • 2018-02-16

Vasario 16-oji nuotraukų albumas

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventė

 „Bitutėje“

          Nuskambėjo, nuvilnijo, nuaidėjo  visoje Lietuvoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventė. Šventė įvyko ir mūsų įstaigoje.  Mes nepakabinome daugiametrinių vėliavų, nesurengėme grandiozinio, pompastiško šou, nesuorganizavome žygio aplink Lietuvą... , tačiau tai nereiškia, kad mes savo Tėvynę mylime mažiau. Mes pasipuošėme kukliai, kiek leido mūsų jėgos, papuošėme grupių erdves, ant langų  esančiuose medžiuose sutupdėme vėliavos spalvų paukštelius, nupiešėme piešinių parodėlei „Mano graži šalelė“. Kai pagalvoji, tai ne tiek jau ir mažai, nes juk ir gripas nedorėlis,  porą savaičių pačiame pasiruošimo įkarštyje buvo išguldęs tik mažus, tiek didelius.

          Tačiau šventė įvyko, o jau šventėme mes ją iš peties ir iš širdies. Ketvirtadienio rytą visi, kiek galimybės leido pasipuošę tautiškumą atspindinčiais rūbais, susirinkome į darželio aktų salę. Labai rimtai nusiteikę  pagiedojome Lietuvos Respublikos himną ( mažieji nenuoramos reikalui esant moka ir susikaupti), padainavome vieną iš gražiausių ir populiariausių nuo pat atgimimo laikų skambančią dainą “Laisvė“.  Na, o tada dūkome per vaikiškas skaičiuotes, deklamavome pačius gražiausius eilėraščius apie Tėvynės Lietuvos grožį, šokome trankius lietuvių liaudies šokius: „Malūnėlis“, „Kiaulė grikiuos“, „Marceliukė“...

          Po šventinio koncerto, visų grupių vaikai nešini geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionais, kurie visuomet vaikams suteikia daug džiaugsmo ir uždega akių spindesį, išėjome į lauką, ir po nedidelio chaoso ir šurmulio sustojome į skaičių šimtas.

          Na ir pabaigai. Linkiu, kad ši, mums lietuviams labai svarbi šventė uždegtų mūsų širdyse meilę ir pasididžiavimą mūsų šalimi, kad vasario šešioliktosios vidudienyje skambėję Lietuvos bažnyčių varpai įkvėptų mums visiems stiprybės, vienybės ir akstiną geriems darbams.

                                                                                                            Auklėtoja Alma Burbienė


 • 2018-02-16

visos nuotraukos

 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

          Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis išvyti žiemą ir prisišaukti taip išsiilgtą pavasarį. Tai viena iš įdomiausių ir linksmiausių tradicinių žiemos švenčių, kurios metu galima į valias dūkti, šėlti, pokštauti, išdykauti bei smagias šunybes krėsti. Juk Užgavėnių dieną griežtai draudžiama būti piktam ir susiraukusiam. Tai turi būti žaidimų, dainų, juoko ir skaniausių blynų diena!

          Vasario 13 d. į mūsų darželio kiemą šurmuliuodami sugužėjo daugybė persirengėlių: velniukų, čigonių, raganų, žydų, kurie buvo ryžtingai nusiteikę „išvyti žiemą iš kiemo“. Visi kartu smagiai dainavo, šoko liaudies šokius, žaidė žaidimus ir linksmai leido laiką.

          Kadangi Užgavėnių šventė žymi žiemos ir pavasario susidūrimą – pagrindiniai šventės svečiai buvo Lašininis ir Kanapinis. Tarp jų kasmet vyksta žūtbūtinė kova, kurią visada laimi pavasario „atstovas“ – Kanapinis. Taigi visi šventės dalyviai surengė Kanapinio ir Lašininio virvės traukimo varžybas. Padedant persirengėliams ir vaikučiams, eilinį kartą Lašininis buvo nugalėtas. Po sunkios kovos visi susirinkę prisiekė vykdyti Kanapinio valią – griežtai laikytis įstatymų: penktadieniais gerti tik vandenį ir užkąsti juoda duona, neragauti, neuostyti ir net nesapnuoti nei lašinių, nei kitų mėsiškų patiekalų ir valgyti tik vaisius ir daržoves.

         Šventę užbaigėme žiemos pikčiausios dvasios – Morės sudeginimu. Kartu su ja sudeginome visą blogį, ožiukus ir įkyrėjusią žiemą. Dabar belieka laukti pavasario ir sugrįžtančių paukštelių.

 

Auklėtoja Justina Taraskevičienė


 • 2018-02-16

visos nuotraukos

 

Vasaris – sveikatingumo mėnuo

        Kiekvienais metais vasaris skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. „Voveraičių“, „Pelėdžiukų“, „Zuikučių“ grupių vaikučiai buvo kviečiami į įdomias sveikatinimo veiklas: „Gerų emocijų valandėlė su pasaka“, „Arbatėlė – sveikatėlė“ ir „Šok Zumbos ritmu“. „Gerų emocijų valandėlės su pasaka“ metu soc. pedagogė Virginija Šeško ir sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė skaitė pasakas. Juk Pasaka – tarsi vaistai, padeda vaikams susikurti savo svajonę, nukeliauti į svajonių šalį. Sekant pasakas pasirinkome ramios muzikos foną, nes muzika padeda labiau pasinerti į stebuklingąjį pasakų pasaulį, padeda geriau atsipalaiduoti, suteikia kūrybiškumo. Vaikai sužinojo, kad pasakos moko bendrauti, suprasti, patirti, moko klausytis, tikėti. Išklausius pasakas, vyko diskusija, ką vaikučiai išgirdo. Na o „Voveraičių“ grupės ugdytiniai suvaidino, jiems labiausiai patinkančią pasaką „Ropė“. Grįžus į grupes mažiesiems teko atlikti užduotėlę - nupiešti išgirstų pasakų veikėjus.

       Veiklos „Arbatėlė – sveikatėlė“ metu, sveikatos priežiūros specialistė supažindino vaikus su vaistingųjų augalų savybėmis žmogaus organizmui, aukėtoja Onutė Motiejūnaitė pristatė eilėraščių knygelę apie įvairias vaistažoles. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kokios vaistažolės tinka vienai ar kitai ligai gydyti, kur jos auga, kada renkamos. Ugdytiniai uostė, lietė, apžiūrinėjo vaistažoles, minė mįsles. Vaikai noriai ragavo paruoštas kmynų, čiobrelių, mėtų arbatas. Gerdami arbatas, jie vertino skonį, kvapą, spalvą.  Skaniausia arbata išrinkta čiobrelių, o kvapniausia – mėtų. Tik pelynų (karčioji) arbata vaikučiams nelabai patiko.

       Trečiąją veiklos dieną vaikai ir šoko, ir sportavo. Juk nepaneigsime, kad sportas – sveikata. Sportuojant tobulėja vaikų motorika ir fiziniai gebėjimai. Aktyviai judėdami esame linksmesni, sveikesni, galime pasidžiaugti geresne savijauta. Šį kartą vaikučiai sportavo šokio ritmu drauge „Zumbos“ vadove Greta. Skambant nuotaikingoms dainelėms apie traukinuką, čipoliną, vaikai aktyviai judėjo, veidelius puošė šypsenos, salėje skambėjo skardus juokas

       Džiaugiamės, kad sveikatingumo mėnesio metu pavyko sveikatą stirpinančios veiklos, kurios, padėjo vaikučiams būti žvaliais, energingais, laimingais.

 

Visuomenenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė

Socialinė pedagogė Virginija Sorakaitė - Šeško


 • 2018-01-25

visos nuotraukos

 

Žiemos džiaugsmai ir rūpesčiai

         Nors žiema jau įpusėjo, bet didžiausio džiaugsmo, kurio labiausiai laukė vaikai – sniego, sulaukėme tik dabar.  Vos ryte atėję į darželį, vaikai nekantraudami vis klausinėja,  kada eisime į kiemą. Tad vos išbėgę į lauką skubame lipdyti senius besmegenius, kasti sniegą ir pilti pilis, daryti sniego angelus, važinėtis rogutėmis ir žaisti daug kitų įvairių “žiemiškų“ žaidimų.

         Tačiau ne visiems žiema suteikia džiaugsmo, yra ir rūpesčių.  Ryto rato metu aptarėme kokie gyvūnai ir paukščiai gyvena miške, kaip jie žiemoja ir kaip sunku jiems žiemos metu susirasti maisto, kas iš gyvūnų  užmiega žiemos miegu...

         Vieną rytą nusprendėme, kad šiltai apsirengus, žiemos šaltukas mums nebaisus ir pasikvietę ,,Širdelės“ grupės draugus, išsiruošėme pasidairyti po mišką.  Kaip smagu buvo klampoti po sniegą, stebėti žmonių ir gyvūnų sniege paliktus pėdsakus, na o  akis pradžiuginti apsnigtų medžių vaizdais! Vaikai, ieškodami pasislėpusių gyvūnų, apžiūrėjo kiekvieną apsnigtą medžio išvartą, kelmelį, kupstelį... Į mišką mes atėjome ne tuščiomis, o nešini lauktuvėmis  miške gyvenantiems paukšteliams. Džiaugiamės, kad mūsų mažiesiems rūpi ne tik jie patys, bet ir tie, kuriems žiemos šalčius ir badą ypač sunku ištverti.

         Sugrįžome laimingi jau numintu takeliu, atlikę gerą darbą gamtai ir įžiebę gerumo daigelį vaikų širdelėse.      

Auklėtojos Irina Pipirienė ir Alma Burbienė


 • 2018-01-25

<A href="https://photos.app.goo.gl/OSlf&l

Druskininkų lopšelis—darželis „Bitutė“

Ateities g. 22, Druskininkai

Telefonas: 8-313 53816

El.paštas: koriukas@gmail.com

Druskininkų lopšelis—darželis „Bitutė“. Jeigu turite klausimų, susisiekite telefonu Druskininkuose 53816