Narcizais nukloti Druskininkų miesto parko laukai šiemet nesulaukia jauniausių lankytojų, nes šalį sustingdęs karantinas pakoregavo ne tik kurortinio miesto, bet ir ugdymo proceso planus. Daugybę suplanuotų veiklų teko koreguoti visai kita kryptimi.

Kaip naujoji šios įstaigos vadovė galiu pasakyti, kad esu sužavėta pedagogų darbu ir tėvų kuriamu grįžtamuoju ryšiu. Pedagoginė bendruomenė, pasitelkusi visą savo bendrystės ir kolegialumo galią, įveikė „Classroom“ platformos galimybes, kurdama mažiesiems ugdytiniams užduotis ir keldama jas tėvams prieinama forma.

Virtualūs grupių susitikimai per „Zoom“ programėlę, visą šį etapą, stiprino ugdytojo ir ugdytinio ryšį. Puikiai suprantu, kad iššūkis teko didelis, nes brandesnio amžiaus pedagogams per trumpą laikotarpį išmokti įveikti visiškai naujas IKT veiklas nėra taip paprasta, bet iš tiesų sukomės greičiau už bites ir kartu mums viskas pavyko. Esame laimingi, kad ugdytiniai gavo visavertį nuotolinį ugdymą, ir suplanuotos temos, padedant prisijungti tėveliams, išanalizuotos. Džiaugiamės, kad susitikimų labai laukiama, o dėl pakeistų ugdomųjų formų, edukacinė vertė nė kiek nesumenko. Galime drąsiai daryti prielaidą, kad atvėrėme dar vienas duris į tokį nestandartizuotą ugdymą, kai vaikas negali būti bendrame kolektyve, turėdamas specialiųjų ugdymosi poreikių ar ilgiau sirgdamas, tačiau tokiomis IT formomis jį gali pasitikti pedagogas ir vaiko žinios nenukentės.

Pajutome ir džiugių atradimų naudą, kad vaikai labai nori matyti savo ugdytojus ekrane, tai juos visiškai kitaip motyvuoja tam tikros veiklos atlikimui, o ugdytojams teko nerti į gilias kūrybingumo paieškas, kad nustebintų, pradžiugintų ir sukurtų visiškai naują edukacinę erdvę. Susitikusi mokytoją, vis dažniau išgirstu: „Kaip aš pasiilgau savo mokinių…“

Džiugu, kad nuotolinės ugdymo formos sustiprino kūrybines pedagoginės bendruomenės galias ir pasitikėjimą savimi, kad jau mokame daug, galime daug, labiau pasitikime savimi. Žinome, kad esame pajėgūs sukurti vaikystę, atliepiančią, dažnai suskaitmenintus, šiuolaikinių vaikų poreikius, ir iš tiesų, – turinčią nuotykių skonį.

Lina Bagdanavičienė,Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė, švietimo vadybos magistrė

Šaltinis: http://www.svietimonaujienos.lt/

Skaitykite daugiau: http://www.svietimonaujienos.lt/lopselis-darzelis-bitute-turintis-vaikystes-nuotykiu-skoni-nebijo-nuotolinio-ugdymo-issukiu/